موقعیت شما: مقالات زنان و زایمان شیرمادر بهترین غذا برای کودک دلبندتان

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

شیرمادر بهترین غذا برای کودک دلبندتان


مهمانی در آغوش گرم مادر

صفحات سر رسيد را ورق مي‌زدم كه به طور اتفاقي، چشمم به مناسبت روز 10 مرداد ماه (1 آگوست) افتاد. روز جهاني ترويج تغذيه با شير مادر. نامگذاري اين روز و جهاني كردن آن در دنياي ماشيني امروز، بي دليل نمي‌تواند باشد. در تعالیم ديني، شیر مادر به عنوان بهترین غذا برای نوزاد توصیه شده است. به طوري‌كه در قرآ‌ن كریم به مادران سفارش شده است فرزندان خود را تا دو سالگی شیر دهند. همچنین منابع و مقالات علمي، تغذیه با شیر مادر را توصیه كرده و به فوايد آن در سلامتي جسم و روح مادر و نوزاد تأكيد فراوان دارند.

علاوه بر فوايد شير مادر براي نوزاد و افزايش مقاومت او در برابر ابتلا به بيماري‌ها، عفونت‌ها، آلرژي، چاقي در بزرگسالي و...، شيردهي خطر بروز سرطان سينه و تخمدان، حمله قلبي، ديابت و ناراحتي‌هاي روحي و افسردگي را در مادران شيرده نيز به ميزان قابل توجهي كاهش مي‌دهد. شير دادن باعث مي‌شود تا مادر به بهداشت خود بيشتر توجه كرده و عادت‌هاي بد خود را كنار بگذارد. به عنوان نمونه، او را وادار به ترك استعمال دخانيات مي‌كند. همچنين انگيزه‌اي مي‌شود تا مادر، با روحيه‌اي پرنشاط و با آرامش بيشتر، به نيازهاي نوزاد خود پاسخ دهد. تغذیه با شیر مادر، تماس بدنی صمیمی و مطلوبی ایجاد می‌کند. مادر و کودک از لحاظ روانی احساس یکی بودن می‌کنند و علاوه بر رفع نیاز شیرخوار، نیازهای روانی مادر نیز برآورده مي‌شود.

اگر مادر در سلامت كامل بوده و تغذیه مناسبي داشته باشد، شير او غذایی كامل و بی‌نظیر برای نوزادش است كه در چند ماه اول زندگی هیچ غذای دیگری نمی‌تواند جای آ‌ن را بگیرد. با تولد نوزاد و حتي قبل از آن، هورمون‌هاي بدن مادر تغييراتي كرده و بدن او را آماده شيردهي براي نوزاد خود مي‌كنند. با همه اين اوصاف، گاهي اوقات پس از تولد نوزاد، برخي مسائل مانند كم بودن شير مادر، ابتلا مادر به بيماري، استرس، ترس مادر از به هم خوردن تناسب اندام، مشغله او و... در روند شيردهي تداخل ايجاد مي‌كنند. امروزه اين مسئله به دليل مشغله بيشتر و استرس‌هاي محيطي كه مادر را تحت تأثير قرار مي‌دهند، رواج بيشتري پيدا كرده است.

رويال ژل

رویال ژل ارزشمندترین تركيبي است كه از كندوي زنبور عسل به‌دست مي‌آيد. این ترکیب غنی، توسط زنبورهای کارگر برای تغذیه اختصاصی زنبور ملکه تولید می‌شوند. زنبور ملکه با خوردن این ماده مغذی، توان ویژه‌ای پیدا می‌کند. به‌طوری‌که ملکه با خوردن این غذای مخصوص 4 تا 7 سال عمر می‌کند (50 برابر عمر زنبور‌های کارگر). در این مدت، ملکه به طور متوسط 2000 تخم در روز می‌گذارد. به همين دليل، ملكهء كندو به تغذيه ويژه و مقوي نياز دارد. رويال ژل، ماده مترشحه شيري رنگي است كه توسط زنبور كارگر توليد مي‌شود. 60 تا 70 درصد آن را آب تشكيل مي‌دهد.‌ 12 تا 15 درصد پروتئين، 10 تا 16 درصد تركيبات قندي، 3 تا 6 درصد چربي و 2 تا 3 درصد ويتامين و املاح دارد، كه بسته به شرايط جغرافيايي و آب و هوا، ارزش غذايي آن متفاوت است.

در زمينه ارزش غذايي رويال ژل تحقيقات بسياري انجام شده است. مطالعات حاكي از آن است كه رويال ژل علاوه بر تنظيم تعادل ميزان كلسترول خون و عملكرد سيستم عصبي، بر فعاليت هورمون‌هاي زنانه نيز اثر دارد. همچنين، ريزمغذي‌هاي فراواني كه در آن وجود دارد، رويال ژل را به ترکیبی ارزشمند برای افزايش شير مادران شيرده، رفع سوء تغذیه مزمن، آمادگي جسمي پيش از اعمال جراحی و بهبودی سریع‌تر پس از آن و جبران ضعف پس از زايمان تبدیل کرده ‌است. ژلاتين كه از عناصر ضروري موجود در آن است، برای ساخت کلاژن که در ساختار پوست، مو و ناخن یافت می‌شود ضروری است. به همين دليل رويال ژل براي افزايش سلامت پوست و مو و رفع چين‌هاي پوستي ناشي از زايمان و كاهش وزن مفيد است.

علاوه بر موارد ذكر شده و تأثيرات مثبت رويال ژل در دوران شيردهي، ژلاتين فراوان موجود در اين ماده در آسم،‌ تب يونجه، بيماري كبد، پانكراتيت، بيخوابي، سندرم پيش از قاعدگي، زخم معده، بيماري‌هاي كليه، شكستگي‌هاي استخواني، اختلالات پوستي و كلسترول بالا، نقش دارد.

اخبار

کتاب های مربوط به تغذیه نوزاد با شیر مادر:


چهل نکته کلیدی برای شیر دادن به نوزاد

نویسندگان : دکتر ویلیام سیر و مارتا سیر

مترجم : دکتر جواد میدانی

تغذیه، رشد و رفتار شیرخوار در سال اول زندگی

تالیف : دکتر مینو فروزانی

انتشارات چهر

تغذیه دوران شیردهی

تالیف : دکتر مینو فروزانی

انتشارات چهر

راهنمای کاربردی برای تغذیه و مراقبت کودک

نویسنده : شانتی گوش

مترجمان : حسن مظفری خسروی ، فرزاد شیدفر ، محمد حسن افتخاری

با نظارت و ویرایش دکتر سید علی کشاورز

انتشارات چهر

تغذیه و تربیت کودک

نویسندگان : دکتر بنیامین اسپاک ، دکتر استیون ج. پارکر

مترجمان : زهرا سید عرب ، دکتر آناهیتا حمیدی

انتشارات میلاد

توصیه های عملی پزشکی برای مراقبت از کودک از تولد تا یک سالگی

ترجمه و تالیف : دکتر علیرضا مدرس

دنیای شیرین بچه داری ( تغذیه و پرورش و نگهداری کودک از تولد تا پنج سالگی)

نویسنده : لورانس پرنو

مترجم : لیلی سازگار

فوايد روحي شيردهي

تغذیه با شیر مادر، احساسات مثبت مادرانه را جلوه‌‌گر مي‌كند. شیرمادر نه تنها در تامین سلامت جسمی و روانی شیرخوار ارزش و اهمیت فوق ‌العاده‌ای دارد، بلکه برای سلامت جسمی و روانی مادری که شیر می‌‌دهد نیز مهم است. رابطه مادر و فرزندی ناشی از شیردهی فرصتی با ارزش و استثنایی است زیرا مادرانی که خود شیر می‌دهند علاوه بر این که کمتر به سرطان پستان، استئوپوروز، آرتریت روماتویید و کم‌ خونی بعد از زایمان، مبتلا می‌‌شوند، استرس، افسردگی و خستگی نیز در آن‌ها کمتر است.

درد كمتر با شير مادر

کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند در مقایسه با نوزادانی که شير خشك دريافت مي‌كنند، درد کمتری احساس می‌کنند. به گزارش بی بی سی، محققان می‌گویند تغذیه با شیر مادر به تخفیف درد کودکان زودرسی که تحت اقدامات تشخیصی دردناک قرار می‌گیرند کمک می‌کند. این گروه تحقیقاتی، ارزیابی درد را با سنجش تغییرات ضربان قلب و تنفس و نیز مدت زمانی که یک کودک پس از تزریق سوزن گریه می‌کند، انجام دادند. شیر مادر حاوی مقادیر زیادي از یک ماده شیمیایی است که در نهایت تولید مسکن‌های طبیعی به نام اندورفین‌ها را تحریک می‌کند.

شیردهی، احتمال ابتلا به دیابت را در مادر کاهش می‌دهد

بررسی‌های دانشگاه پستبورگ آمریکا بر روی بیش از 2000 زن نشان داد مادرانی که نوزادشان را با شیر خود تغذیه نمی‌کنند، دو برابر بیشتر از مادران شيرده و یا آن‌هایی که هرگز بچه‌دار نشده‌اند، به دیابت نوع دوم مبتلا می‌شوند. پژوهشگران در این بررسی بیش از 2000 زن 40 تا 78 ساله را آزمایش کردند. از این تعداد 56 درصد مادران دست کم یک ماه نوزادشان را با شیر خود تغذیه کرده بودند.

دانشمندان دریافتند 27 درصد مادرانی که نوزاد خود را شیر نداده بودند، به دیابت نوع دو مبتلا شدند. میزان ابتلا تقریبا دو برابر زنانی بود که فرزندشان را با شیر خود تغذیه کرده بودند و یا هیچ زایمانی نداشتند. همچنين، مادرانی که تمامی فرزندانشان را با شیر خود تغذیه کرده بودند كمتر از زنانی که هرگز بچه‌دار نشده بودند، در معرض خطر ابتلا به دیابت بودند.

سلامت نیوز : شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش کمردردهای پس از زایمان موثر است
مادران باردار در چند روز اول پس از زایمان با کمردردها و دل دردهایی مواجه هستند که شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش این کمردردها موثر است. ناهید خدا کرمی عضو هیئت علمی مامایی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در هنگام بارداری به دلیل افزایش حجم رحم فشار مستقیم به ستون فقرات وارد شده و گودی کمر زنان باردار در این دوران افزایش می‌یابد. در چند روز اول پس از زایمان بازگشت رحم به حالت طبیعی، با انقباضاتی همراه است که به صورت کمردرد و دل درد خود را نشان می‌دهد. خداکرمی تصریح کرد: علاوه بر برخي حركات نرمشي، شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش کمردرد‌های پس از زایمان موثر است. وی خاطر نشان کرد: حتی الامکان مادران پس از زایمان از داروهای مسکن براي كاهش دردهاي كمر خود، کمتر استفاده کنند؛ زیرا هر دارویی در شیر مادر ترشح شده و برای نوزاد مضر است.