موقعیت شما: مقالات مغزواعصاب استفاده نامناسب از منابع غذایی حیوانی باعث کاهش هوش و حافظه می شود

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

استفاده نامناسب از منابع غذایی حیوانی باعث کاهش هوش و حافظه می شود


 

 

 

 

 

 

 

 


رییس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران گفت: استفاده نامناسب و بیش از اندازه از منابع غذایی حیوانی باعث عدم خون رسانی کافی به مغز می شود و هوش و حافظه افراد را دچار اختلال می کند.

سیدضیاء الدین مظهری در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در زندگی ماشینی امروز، به وفور دیده می شود که افراد در سنین مختلف از فراموشی های مکرر ابراز ناراحتی و نگرانی می کنند و از آن به عنوان یکی از مشکلات عدیده زندگی خود نام می برند.
وی افزود: به طور کلی افرادی که دچار فراموشی می شوند، مشکل آنها مربوط به روش زندگی و منش تغذیه ای آنهاست زیرا تغذیه می تواند باعث تقویت و یا تضعیف عملکرد مغز شود.
وی گفت: گرایش به مواد غذایی آماده (فست فود)، مواد حاوی چربی های اشباع شده و منابع غذایی حیوانی می تواند به افزایش کلسترول خون به خصوص کلسترول ال دی ال منجر شود.
مظهری یادآور شد: رادیکال های آزاد که امروزه از طریق هوا، غذا، مایعات مصرفی و استرس ها در بدن ایجاد می شوند به این کلسترول حمله و آن را اکسیده می کند. در این فرایند کلسترول ال دی ال تبدیل به پلاک هایی می شود که در رگ ها حالت ارتجاعی ایجاد می کند باعث تنگ شدن آنها می شود و تصفیه و تغذیه مغز و خون رسانی به آن را دچار اختلال می کند.وی اظهار داشت: همچنین امروزه به دلیل گرایش افراد به تک خوری ها و استفاده از فست فودها ، مواد مناسب به بدن نمی رسد و اسیدهای چرب امگا3 که از بدن رفع التهاب می کنند و می توانند به تقویت هوش و اندیشه کمک کنند، نیز کاهش می یابد.مظهری گفت: نخوردن غذاهای دریایی که سرشار از ترکیبات امگا3 و سلنیوم، منیزیوم، روی و ید هستند نیز از دیگر مواردی است که افراد را با مشکلات عدم خون رسانی به مغز و کاهش هوش و حافظه روبه رو می کند. رییس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران ادامه داد: افرادی که خود را از سبزیجات و مغزها محروم کرده اند و از مواد غذایی آماده استفاده می کنند نه تنها از نظر هوش و حافظه دچار کاستی می شوند بلکه به بیماری های متعددی مانند بیماری های قلبی عروقی و التهابات مختلف در مفاصل دچار می شوند. مظهری گفت: انواع گوشت قرمز و سفید، شیر و لبنیات و تخم مرغ از جمله منابع پروتئین حیوانی هستند.
وی افزود: افراد باید گوشت قرمز را کمتر مصرف کنند مگر افرادی که دچار کم خونی هستند چراکه این گوشت ها علاوه بر ترکیبات پروتئینی روی و آهن فراوانی در اختیار بدن قرار می دهند.
مظهری اظهار داشت: جایگزینی گوشت ماکیان و آبزیان به جای گوشت قرمز و استفاده از گروه های غذایی همچون انواع سبزی ها و میوه ها، نان و غلات سبوس دار، حبوبات و مغزها علاوه بر این که می تواند مانع فراموشی در افراد شود، افراد را در مقابل انواع عوامل بیماری زای عفونی و غیرعفونی مصون می کند. وی در پایان مصرف کشمش سیاه، مویز، توت خشک و خرمای زرد به جای قندهای سفید همراه با شیر و چای را برای تقویت حافظه بسیار مفید دانست و گفت: این مواد غذایی علاوه بر تقویت حافظه، ترکیبات دیگری مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیوم و سلنیم را به بدن می رساند که جزو مواد غذایی کمیاب و بسیار مورد نیاز سوخت و ساز بدن هستند.

ایرنا

معرفی محصول مناسب تقویت حافظه