موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی اطلاعات مربوط به محصول کید اسیست

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

اطلاعات مربوط به محصول کید اسیست

روی از جمله مواد معدنی است که در تمام دوران‌های زندگی نقش مهمی در سلامت بدن ایفا می‌کند. مطالعات نشان داده است که روی بر رشد و تکامل مغزی کودکان تأثیرگذار است. روی همچنین در افزایش قدرت ادراک و یادگیری، افزایش ضریب هوشی، افزایش سرعت رشد، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و کاهش ابتلا به بیماری‌ها نیز نقش دارد. تکامل اندام‌های جنسی در دوران بلوغ و حفظ عملکرد نرمال سیستم عصبی از دیگر اعمال این ماده معدنی است. کمبود روی موجب بی‌اشتهایی کودک، تأخیر در رشد او، کاهش مقاومت به عفونت و افزایش خطر ابتلا به اسهال و عفونت‌های تنفسی می‌شود.

ویتامین A یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که در فرآیند رشد و نمو به‌ویژه رشد طبیعی استخوان‌ها نقش دارد. حفظ سلامت چشم و پوست، بافت‌های مخاطی بدن (مثل لایه‌های مخاطی اندام‌های گوارشی)، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، داشتن دندان‌ها و لثه‌های سالم از دیگر تأثیرات این ویتامین در بدن است. کمبود این ویتامین سبب افزایش خطر ابتلا به انواع عفونت‌ها (به‌ویژه اسهال و عفونت‌های دستگاه تنفسی) در کودکان شده و خطر مرگ و میر را به میزان دو تا چهار برابر افزایش می‌دهد. در موارد شدید، کمبود این ویتامین سبب شب کوری (کم شدن قدرت دید در تاریکی) و اختلال در رشد استخوان‌ها در کودک می‌شود.

امگا3
یکی از اسیدهای چرب ضروری است که باید از طریق مواد غذایی یا مکمل‌ها تأمین شود. امگا3 را كليد هوش كودكان نامیدند زیرا مصرف اين ماده موجب حفظ سلامت سیستم عصبی، ساخت غشاي سلول‌هاي مغزي و بهبود توان ذهني و حافظه می‌شود. افزايش سطح هورمون رشد، رشد عضلات،
ناخن‏ها و حفظ سلامت پوست و مو از دیگر نقش‌های این اسید چرب در بدن است. امگا3 همچنین در تنظیم متابولیسم بدن، عملکرد سیستم ایمنی، انعقاد‌خون، جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي عروقي، بيماري‌هاي پوستي مانند پسوريازيس، افسردگي، آسم و... نقش دارد. امگا3 به نحو موثری از پیشرفت علایم بیماری بیش فعالی در کودکان نیز جلوگیری می‌کند و با کمک به جذب كلسيم در رشد قدی کودک موثر است.