موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی اطلاعات مربوط به محصول سی شیلد

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

اطلاعات مربوط به محصول سی شیلد

بهبود سریعتر با ویتامین C

ویتامینC یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که به سلامت و عملکرد بهتر سیستم ایمنی کمک می‌کند. در واقع این ویتامین بدن را برای تولید گلبول‌های سفید خون (لوکوسیت) که سد دفاعی بدن هستند، تحریک می‌کند. بنابراین ویتامین Cمی‌تواند به درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا، عفونت مجاری تنفسی، برونشیت و سینوزیت کمک ‌کند. این ويتامين با تقويت بافت ماهيچه‌اي، دردهاي عضلاني ناشي از بيماري آنفلوآنزاي ويروسي را كاهش مي‌دهد. کاهش وقوع ذات الریه در زمان مصرف ویتامین ‌C، کاهش مرگ و میر، کاهش علایم تنفسی وکاهش مدت بیماری نیز با مصرف این ویتامین دیده شده است. حتی مصرف قرص 200 ميلي‌گرمي ويتامين C، احتمال بروز سرماخوردگی رادر کودکان 14 درصد و در بزرگسالان 8 درصد كم مي‌كند. تحقیقات نشان داده است که مصرف ویتامین C براى افرادى که سیستم ایمنى آن‌ها به علت استرس و فشار روانى، ضعیف شده است، تاثیر بیشتری دارد. مصرف دوز روزانه 250 میلی‌گرم میزان ابتلا به سرماخوردگی را در این افراد 50 درصد کاهش می‌دهد.

تقویت سیستم ایمنی با روی و سلنیوم

روی و سلنیوم جهت عملکرد نرمال سیستم ایمنی مورد نیاز هستند. تحقیقات نشان می‌دهند که کمبود خفیف روی می‌تواند به تغییر در سطح ایمنی بدن منجر شود و احتمال ابتلا به آنفلوآنزا، سرماخوردگی و عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را افزایش دهد. کمبود سلنیوم منجر به بدخیم شدن علائم عفونت‌های ویروسی آنفلوآنزا شده و عوارض شدیدتر از جمله تورم ریه‌ها و صدمه دیدن آن‌ها را به دنبال دارد. در نتیجه کمبود سلنیوم، طول‌مدت و شدت حملات ویروسی افزایش می‌یابد.

روی می‌تواند از بروز عفونت مجاری تنفسی، سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کند و شدت و طول زمان سرماخوردگی و التهاب را کاهش دهد. مصرف روی باعث می‌شود گرفتگی بینی، گلودرد، سرفه و سردرد سریعتر بهبود یابد. ترکیب روی و سلنیوم اثر هم‌افزایی داشته و می‌تواند شدت و طول مدت عفونت‌های سینوسی و آنفلوآنزایی را کوتاه کرده و کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که افراد سالمندی که این مکمل را دریافت می‌کنند نسبت به گروهی که دارونما مصرف می‌کنند، کمتر دچار عفونت می‌شوند.

محافظت بهتر با بیوفلاوونوئیدهای مرکبات

هیسپریدین و روتین از بیوفلاوونوئیدهای موجود در مرکبات است که به طور طبیعی توسط بدن ساخته نمی‌شوند و به دلیل داشتن خواص مشابه ویتامین‌ها گاهی ویتامین P نامیده می‌شوند. اثرات مفید این ترکیبات در بدن شامل:

  • افزایش تأثیرگذاری ویتامین C و کمک به استفاده بهینه بدن از آن (اثرات سینرژیکی با ویتامینC)
  • ضد ‌ویروس و ضد التهاب
  • ضد آلرژی و دارای اثرات آنتی هیستامینی(مقابله با واکنش‌های آلرژیک با جلوگیری از آزادشدن هیستامین)
  • کمک به بهبود سرماخوردگی از طریق کاهش علائم بیماری مانند گرفتگی‌گلو، کاهش ‌عفونت و سایر علائم تنفسی مرتبط با بیماری
  • آنتی اکسیدان قدرتمند جهت حمایت از سیستم ایمنی و در نتیجه مهار رادیکال‌های آزاد
  • کمک به بهبود سیستم گردش‌خون و نفوذپذیری مویرگ‌ها

در سال 1955 دکتر مورتون بیسکایند بیوفلاوونوئیدهای مرکبات را بر روی 69 بیمار مبتلا به عفونت حاد دستگاه تنفسی بررسی کرد. نتیجه به این صورت بود: عفونت در فاصله زمانی 8 الی 48 ساعت پس از مصرف بیوفلاوونوئیدها به سرعت کاهش یافت. بیماری‌هایی‌‌‌‌‌‌‌ مانند سرماخوردگی، آنفلوآنزا و عفونت حاد لوزه‌ها نیز از این طریق درمان شدند.

ترکیبات گیاهی با خواص آنتی بیوتیکی

گلدن‌سیل دارای ترکیباتی است که خواص ضد ‌میکروبی دارد و موجب بالابردن قدرت سیستم ایمنی و مبارزه با باکتری‌های بیماری‌زا می‌شود. گلدن‌سیل در درمان عفونت‌های باکتریایی، قارچی و موجودات تک سلولی کاربرد دارد.

اکیناسه محرک سیستم ایمنی است و در مقابله با عوامل عفونی به بدن کمک می‌کند. اکیناسه ضد ویروس و ضد قارچ بوده و در درمان بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی نیز بسیار موثر است. شدت و طول‌مدت علائم سرماخوردگی را کاهش می‌دهد. ترکیب اکیناسه با ویتامین C بروز سرماخوردگی را تا 86 درصد کاهش می‌دهد.

گلدن‌سیل در ترکیب با اکیناسه برای درمان بعضی ازمشکلات تنفسی‌ به‌ویژه دستگاه تنفسی فوقانی، گرفتگی بینی، مشکلات سینوسی، برونشیت، تب یونجه و به عنوان درمان گیاهی مناسب برای علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا مطرح شده است.

http://www.livestrong.com/article/449640-vitamin-c-for-fever/

http://www.supplementfacts.com

www.news-medical.net/news -

http://www.health-care-tips.org/