موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی طراوت بهار براي همه فصول

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

طراوت بهار براي همه فصول

 

يك روز جمعه بهاري است و همگي در خانه پدر و مادر بزرگ جمع شده‌ايم. حسي آشنا و عطري خاطره‌انگيز احساس شادي همراه با آرامش براي همه ما ايجاد كرده است. امروز آنها نيز از هميشه سرحال‌تر هستند. مدت‌ها بود احساس پيري آنها را از دل و دماغ انداخته بود. همواره عذاب وجداني بد همه ما را رنج مي‌داد كه چرا اين همه درگير گرفتاري‌هايي شده‌ايم كه فرصت شاد كردن عزيزانمان را كمتر پيدا مي‌كنيم.

با افزايش سن تغييرات بسياري در عملكرد اعضاي بدن به وجود مي‌آيد كه باعث بروز احساس پيري در فرد مي‌شود. عوامل محيطي مختلف از جمله تغذيه مناسب مي‌توانند فرآيند پيري را به تعويق بيندازند.

FOSs براي زندگي

دستگاه گوارش سالمندان ديگر مانند گذشته نمي‌تواند مواد غذايي را هضم و جذب كند. اين نقص مي‌تواند آنها را به سوء تغذيه مبتلا كند و از توان عمومي آنها بكاهد. اين در حالي است كه عمدتاً اين مسئله از عوارض بدون درمان پيري در نظر گرفته مي‌شود.

فروکتوالیگوساکارید (FOSs) یک پرِبیوتیک است. در قسمت‌هاي تحتانی دستگاه گوارش هضم شده و باعث تولید غذای سلول‌های روده‌ای و افزایش باکتری‌های مفید روده (پروبیوتیک‌ها) می‌شود. بدين ترتيب تعداد باکتری‌های بیماری‌زا و اسيديته محيط روده کاهش مي‌يابد و جذب بسیاری از املاح بیشتر می‌شود. علاوه بر اين هضم این ترکیبات تولید ویتامین‌های گروه B و K را نیز به همراه دارد. بدين ترتيب نيازهاي تغذيه‌اي بهتر تأمين مي‌شوند. بنابراين استفاده از اين ماده ارزشمند براي سالمندان بسيار مفيد است.

رويال ژل

اين تركيب غذای اصلی زنبور ملکه است که بسيار مغذي بوده و به آن توانایی می‌دهد 50 برابر بیش از سایر زنبورها عمر کند. از ميان ويژگي‌هاي مختلف رويال ژل مي‌توان به نقش آن در كاهش علائم بي‌حوصلگي و افسردگي اشاره كرد. بسياري آن را اكسير جواني نيز مي‌نامند و در طب سنتي چين نيز براي افزايش طول عمر از آن استفاده مي‌كرده‌اند.

خسته نباشيد

جين‌سینگ با توجه به شباهتي كه به بدن انسان دارد آن را بابا آدم نيز مي‌نامند. اين گياه حاوي تركيبات ارزشمندي است كه سوخت و ساز بدن را تنظيم مي‌كند. جين سينگ براي رفع خستگي مزمن بسيار مؤثر است و مصرف آن در سالمندان احساس سرزندگي به آنها مي‌بخشد.