موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی شكم‌هاي پر، سلول‌هاي خالي

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

شكم‌هاي پر، سلول‌هاي خالي

شايد اگر از بسياري از مردم بپرسيم چرا غذا مي‌خوريد در جواب بگويند مي‌خواهيم انرژي داشته باشيم. ولي واقعيت اين است كه غذا چيزي فراتر از انرژي به ما مي‌دهد. جالب است بدانيد ويتامين‌هاي مختلف، املاح معدني و بسياري از تركيبات ارزشمند غذايي در  بدن ما انرژي توليد نمي‌كنند ولي براي عملكرد بدن بسيار حياتي هستند. پس مي‌توان گفت كه هدف از غذا خوردن تنها تأمين انرژي مورد نياز نيست و روزانه ده‌ها ماده ارزشمند ديگر از طريق غذا به بدن ما مي‌رسد.

بسياري هستند كه چاقي و اضافه وزن دارند ولي در عين حال مبتلا به سوء تغذيه هستند. به عبارت ديگر شكم‌هاي سيري دارند ولي اين سيري به سلول‌هاي آن‌ها نرسيده است. حال سؤال اينجاست كه چگونه مي‌توان سلول‌ها را سير كرد و در عين حال دچار چاقي نشد. اولين راه براي رسيدن به سيري سلولي، رعايت تنوع، تعادل و تناسب در رژيم غذايي است. اگر شما جزو كساني هستيد كه از يك گروه غذايي به مقدار كمي دريافت مي‌كنيد يا به طور كلي آن را از برنامه غذايي خود حذف كرده‌ايد، به احتمال زياد مبتلا به سوء‌تغذيه‌ي پنهان يا همان كمبود برخي ويتامين‌ها و املاح هستيد و بهتر است به فكر راهي براي برطرف كردن آن باشيد. گاهي اوقات نيز ميزان دريافت شما از گروه‌هاي غذايي مختلف در حد متعادل به نظر مي‌رسد ولي مقدار مواد مغذي كه بايد از طريق اين مواد غذايي به شما برسد متناسب با نياز شما نيست. به عنوان مثال در برخي دوران زندگي به علت تغييرات فيزيولوژيكي خاص، نياز به برخي مواد غذايي بيشتر مي‌شود. مثلاً مقدار ريز مغذي‌هايي كه براي يك نوجوان در سنين بلوغ لازم است بسيار بيشتر از يك فرد رشد يافته است. يا مادران در دوران بارداري و شيردهي به مواد مغذي بيشتري براي تأمين نيازهاي نوزاد و خود نياز دارند. در اين صورت دريافت معمولي مواد غذايي مي‌تواند سوء تغذيه را در پي داشته باشد. توجه داشته باشيد كه در اثر سوء تغذيه پنهان در اكثر مواقع، شما به موارد حاد بيماري مبتلا نمي‌شويد. ولي در عوض ميزان توانايي شما براي انجام كارهاي روزانه كاهش مي‌يابد، بيشتر به بيماري‌هاي گوناگون مبتلا مي‌شويد، عملكرد ذهني شما كاهش مي‌يابد، در سنين بلوغ خوب رشد نمي‌كنيد، اختلالات فيزيولوژيكي در بدن شما ايجاد مي‌شود، زود خسته مي‌شويد و در نهايت به عوارض مشخص سوء تغذيه مبتلا مي‌شويد. اين در حالي است كه شايد حتي دلايل اين اختلالات را عواملي غير از سوء تغذيه بدانيد!

نتايج تحقيقات نشان مي‌دهد به دليل افزايش جمعيت و بهره‌كشي بيش‌از ظرفيت از خاك‌هاي زراعي، مقدار ريزمغذي‌هاي موجود در خاك كاهش يافته است. علاوه بر اين در كشورهايي مانند ايران، عراق و مصر از دير باز عناصري مانند روي كمتر در خاك وجود دارد. گسترش استفاده از كودهاي شيميايي نيز مقدار ريزمغذي‌هاي موجود در مواد غذايي را كاهش داده‌است. از اين رو كمبود ريز مغذي‌ها به‌گونه‌اي افزايش يافته كه در بيشتر افراد كمبود يك يا چند ريز مغذي ديده‌مي‌شود. از طرف ديگر با گسترش زندگي شهري، الگوهاي غذايي سنتي نيز دگرگون شده‌است و گرايش به مصرف غذاهاي حاضري و فرايند شده گسترش يافته كه بيشتر حاوي انرژي بالايي بوده ولي به لحاظ ريزمغذي‌ها ارزش چندان بالايي ندارند. همه اين‌ها در كنار هم گسترش سوء تغذيه‌هاي پنهان و گرسنگي‌هاي سلولي را در پي داشته زيرا رژيم غذايي كنوني اكثر افراد قادر به تأمين تمام ريزمغذي‌هاي لازم براي بدن ما نيست.

يك راه مطمئن

گسترش سوء تغذيه پنهان متخصصان تغذيه را بر آن داشته است تا براي مبارزه با اين مشكل بهداشتي راهي امكان پذير و آسان را پيدا كنند. پيشرفت تكنولوژي در صنايع داروسازي نيز اين امكان را فراهم آورده است تا اين ريزمغذي‌هاي مورد نياز در قالب مكمل‌هاي غذايي به مردم معرفي شوند. از اين رو استفاده از مكمل‌هاي غذايي راهي مطمئن براي جلوگيري از بروز سوء تغذيه در افراد است.