موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی دی‌متیل‌گلایسین؛ ويتاميني كه انرژي مي‌دهد

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

دی‌متیل‌گلایسین؛ ويتاميني كه انرژي مي‌دهد


دی‌متيل‌گلايسين (DMG) که ويتامين B15 يا پانگاميک اسيد هم ناميده می‌شود، ماده‌اي است كه از اسيد‌هاي آمينه توليد مي‌شود و يک ماده نيروزا به شمار مي‌رود. این ماده حیاتی در بدن برای تولید ترکیبات مهمی مانند متیونین، کولین، بسیاری از هورمون‌ها به ویژه هورمون‌های مرتبط با استرس، پیام‌رسان‌های عصبی و DNA ضروری است.

با دی‌متیل‌گلایسین سلول‌ها بهتر نفس می‌کشند

یکی از عملکرد‌های منحصر به فرد DMG بهبود مصرف اکسیژن در سطح سلولی است. این تأثیر زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما می‌خواهید چربی‌های خود را بسوزانید. به علاوه با بهبود مصرف اکسیژن در سلول، هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی، گلوکز که منبع تأمین انرژی است به طور کامل مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدین ترتیب میزان تولید اسیدلاکتیک کاهش می‌یابد. همان‌طور که می‌دانید اسیدلاکتیک از سوخت ناقص قند ایجاد می‌شود و باعث بروز خستگی در ورزشکاران می‌شود. بالا رفتن بیش از حد این اسید در بدن ورزشكاران بسیار خطرناک است.

بیشتر ورزش کنید، کمتر خسته شوید

DMG با کاهش تولید اسیدلاکتیک در ماهیچه‌ها، خستگی را به تعویق انداخته و روند بازتوانی آنها را پس از ورزش‌های سنگین، کوتاه می‌کند. بنابراین با تأمین این ماده استقامت بیشتری برای انجام فعالیت‌های ورزشی خواهید داشت.

تقویت سیستم ایمنی با دی‌متیل گلایسین

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد DMG در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی و کاهش احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها نقش دارد. این ماده با افزایش تعداد سلول‌های ایمنی B وT (گلبول‌های سفید خون که به لیمفوسیت‌ها نیز معروف هستند) احتمال بروز عفونت‌های باکتریایی را کاهش داده و پاسخ آنتی‌بادی‌ها را به عوامل بیماری‌زا افزایش می‌دهند.