موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی دیگر خسته نیستم

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

دیگر خسته نیستم!


چند وقتی بود که به دلیل مشغله و کار زیاد برای ورزش‌کردن به پارک نرفته بودم و ديگر حوصله هيچ كاري را نداشتم. بالاخره لباس پوشیدم و به سمت پارک حرکت کردم. به دلیل مسافتی که تا پارک پیاده رفته بودم به محض رسیدن، خودم را به نزدیک‌ترین نیمکت رساندم و روی آن‌ نشستم. نگاهم را که چرخاندم کمی آن طرف‌تر چند سالمند که مشغول ورزش کردن بودند توجه مرا جلب کردند. آن‌ها با شور و نشاط خاصی بالا و پایین می‌پریدند و با صدای بلند می‌خندیدند. با حسرت به آن‌ها خیره شدم. یادم آمد که من هم تا همین چند وقت پیش برای ورزش به پارک می‌آمدم. در طی چند ماه اخیر استرس بیش از حد در محیط کار، تغییرات در وضعیت تغذیه و ساعات طولانی پشت میزنشینی باعث ایجاد خستگی در من شده بود. باید راه حلی پیدا می‌کردم تا از شر اين خستگي راحت مي‌شدم. تبلیغات مکمل‌های زیادی را دیده بودم که با هدف افزایش انرژی به بازار آمده بودند اما اطلاعات کاملی در مورد هیچکدام نداشتم.

کاهش سطح انرژی و بروز خستگی مزمن از معضلات گریبانگیر جامعه جوان امروز ما است. این مسئله می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از مهمترین عوامل ایجاد خستگی مسائل اجتماعی، فرهنگی، استرس، فشارهای روانی، زندگی شهرنشینی، کمبودهای تغذیه‌ای و کم خوابی است. زندگی شهرنشینی و مشاغل جدید دائماً فرد را در معرض استرس و فشارهای روانی قرار می‌دهد. استرس به همراه برنامه غذایی نامناسب(مصرف بیش از حد غذاهای آماده و فست فود) باعث ایجاد خستگی می‌شود. خستگی مزمن به سختی قابل تشخیص است. در این حالت شخص از یک خستگی دائمی رنج می‌برد که با افزایش ساعات بیکاری و استراحت کردن برطرف نمی‌شود و تا 50 درصد میزان فعالیت فرد کاهش می‌یابد.

از آنجایی که کاهش انرژی بدن از بارزترین دلایل خستگی است، اولین راه‌کاری که به ذهن فرد می‌رسد، استفاده از ترکیبات انرژی‌زا است. در این میان ترکیبات زیادی مانند نوشابه‌، نوشیدنی و شکلات‌های انرژی‌زا وجود دارند که با رساندن مقادیر بالای مواد ‌قندی یا سایر درشت مغذی‌ها، انرژی مضاعفی را به بدن می‌رسانند. مصرف این ترکیبات در افراد کم تحرک یا افرادی که دچار اضافه وزن هستند، موجب بروز چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن می‌شود. مکمل‌هایی نیز وجود دارند که بدون ایجاد اضافه وزن، موجب تولید انرژی در بدن می‌شوند. مکانیسم عمل این مکمل‌ها افزایش توانایی بدن در تولید انرژی و رفع خستگی است. از جمله این گروه از مکمل‌ها می‌توان به امگا3 و جین‌سینگ اشاره کرد که در زیر به ذکر پاره‌ای از اثرات آن‌ها می‌پردازیم.

جین‌سینگ

اثر مستقیم جين‌سینگ، بهبود توانایی عمومی بدن است. بالا بردن سطح انرژي بدن می‌تواند باعث بهبود فعالیت جنسی و جسمی شود. جنسینگ همچنین عملكرد ورزشكاران را در هنگامي كه به انرژی بیشتری نیاز دارند، همچون محرك‌هاي ديگر نظير كافئين ولي به شكلي كارآمدتر بهبود مي‌بخشد. افزایش توان و استقامت به‌ویژه در زمان فعالیت‌های طولانی‌مدت از اثراتی است که جوانان به‌ویژه ورزشکاران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

امگا3

ایجاد خلق و خوی بهتر، درمان افسردگي، افزايش تمركز و قوه ادراك، بهبود توان ذهني و حافظه، کاهش اختلالات رفتاری در جوانان و از همه مهم‌تر رفع خستگی مزمن و افزایش انرژی از اثرات مفید شناخته شده امگا3 است. مصرف اسيدهاي چرب امگا‌3 با افزايش طول عمر رابطه مستقیم دارد و از پيري زود‌رس جلوگيري می‌کند. كمك به بهبود اختلالاتی نظير: بيش‌فعالی، نقص رشد مغزی جنين و تقويت شبكيه‌ی‌ چشم و سيستم ايمنی از دیگر اثرات شناخته شده امگا3 می‌باشد.

اخبار

از پله‌های نردبان خستگی بالا نرویم

خستگي درجه اول به احساس خستگي، تنبلي و كوفتگي ساده گفته مي‌شود .

خستگي درجه دوم شامل زود رنجی، ايرادگيري، بد‌بيني و حتي بي‌اعتنايي و بيزاري است.

خستگي درجه سوم براي همه خطرناك است. در اين سطح شخص احساس مي‌كند كه اعتماد به نفس و يا علاقه به نيل به موفقيت را از دست داده و به‌تدريج اين احساس در او بوجود مي‌آيد كه نمي‌تواند به كار خود ادامه دهد. در نتيجه همواره شغل و ارتباطات زندگي اين اشخاص در معرض خطر است.

تاثیر امگا3 در بهبود افسردگی

بروز افسردگی در میان مردم کشور نیوزلند 6 برابر مردم ژاپن است که این ممکن است به دلیل دریافت اسیدهای چرب امگا3 موجود در رژیم غذایی باشد، زیرا مردم ژاپن منابع حاوی اسیدهای چرب امگا3 را بیشتر استفاده می‌‌کنند. همچنین محققین دریافتند که نسبت اسیدهای چرب در سلول‌های افراد مبتلا به اسکیزوفرنی ( نوعی اختلال روانی ) غیر‌طبیعی است که به دنبال دریافت اسیدهای چرب امگا3 از شدت علائم این بیماری کاسته می‌شود. بر اساس تمامی این مطالعات مصرف مکمل‌های حاوی اسید چرب امگا3 به بهبود افسردگی و بیماری اسکیزوفرنی کمک می‌کند.

سرخ‌کردن ماهی موجب کاهش خواص‌ تغذیه‌ای می‌شود

با وجودی که متخصصان تغذیه همواره به خوردن ماهی به عنوان یک منبع غذایی بسیار مفید توصیه می‌کنند اما نتایج یک بررسی جدید نشان داده است که سرخ‌کردن ماهی تمام خواص تغذیه‌ای آن را از بین می‌برد.اسیدهای‌چرب امگا‌3 موجود در ماهی به شدت در برابر حرارت زیاد، نور و اکسیژن آسیب پذیرند و زمانی‌که تحت تاثیر این عوامل قرار می‌گیرند اکسید می‌شوند. اکسیداسیون نه تنها طعم و بوی ماده غذایی را تغییر می‌دهد بلکه باعث از بین رفتن امگا3 موجود در ماهی نیز می‌شود. از سوی دیگر اکسیداسیون اسیدهای‌چرب منجر به تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که در پیشرفت و بروز بیماری سرطان نقش دارند. بر این اساس به منظور تامین اسیدهای چرب ضروری مانند امگا3 مصرف مکمل‌هایی که حاوی آن باشند، توصیه می‌شود.

با جین‌سینگ جوانی را حس کنید

یکی از گیاهان نیروزا و مقوی که شهرت زیادی در جهان دارد، جین‌سینگ می‌باشد که بهتر است آن را گیاه جوانی یا نوش دارو بنامیم. گیاه جین‌سینگ دارای گروهی از ویتامین‌ها و مینرال‌هاست که به موجب آن‌ اثرات مفیدی را بر بدن می‌گذارد. تنظیم سوخت و ساز، رفع خستگی، تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق تحریک مغز استخوان برای تولید گلبولهای سفید، کاهش اثرات مخرب داروهای ضدسرطان بر سایر سلول‌های بدن، کمک به فرد جهت مقابله با استرس و برگشت به حالت اولیه، مقابله با پیری وعوارض آن، كاهش عوارض یائسگی، تقویت قوای عمومی بدن به‌‌ویژه تقویت‌ قوای جنسی مردان، افزایش قدرت سیستم قلبی و عروقی، تنظیم فشار‌خون و تنظیم سطح قند‌خون از اثرات مهم جین‌سینگ می‌باشد که با مصرف مکمل‌های حاوی جین‌سینگ می‌توان سالم‌تر زندگی کرد.