موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی چگونه تا پایان رمضان انرژی خود را حفظ کنیم؟

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

پر انرژی تا آخر ماه رمضان

این سوال همیشه مطرح است که چگونه با احساس ضعف، بی‌حالی و خستگی در روزهای پایانی ماه رمضان مقابله کنیم؟ همانطور که قبلا نیز گفته شد، روزه اگر مطابق با اصول صحیح تغذیه باشد، اثرات مفیدی بر سلامت دارد، اما الگوی نادرست تغذیه می‌تواند مشكلات متعددی را به علت گرسنگی، تشنگی یا پرخوری ایجاد كند. با توجه به تغییراتی که ناگزیر در عادات غذایی ما در عصر حاضر ایجاد شده‌‌است، اکثر افراد دچار کمبودهای تغذیه‌ای هستند که شاید خود از آن بی‌خبر باشند، این کمبودها معمولاً خود را به صورت کاهش توان کاری و خستگی‌های مزمن نشان می‌دهند و در موارد شدیدتر منجر به بروز بیماری‌های مختلف می‌شوند.

در ماه مبارک رمضان به دلایل مختلف از جمله فاصله زمانی طولانی بین وعده سحر و افطار، کاهش دریافت میوه و سبزی‌ها، تغذیه نامناسب و... ذخایر برخی ویتامین‌ها و املاح معدنی در بدن کاهش می‌یابد. این کمبودهای تغذیه‌ای که بیشتر خود را در دهه سوم ماه رمضان نشان می‌دهند، منجر به ایجاد احساس خستگی می‌شوند. بیشترین علت خستگی در ماه رمضان مربوط به کاهش دریافت منابع پروتئینی وکمبود ویتامین‌های مختلف، به‌ویژه ویتامین‌های گروه‌B است، که همگی در سلامت و فعالیت سیستم عصبی نقش دارند. از این رو مصرف مکمل‌های حاوی این ترکیبات می‌تواند در کاهش احساس خستگی تاثیر‌گذار باشد.

  • دی متیل گلایسین با داشتن نقش‌های متعددی از قبیل بهبود مصرف اکسیژن، بهبود خون‌رسانی به بافت‌ها، کاهش مقدار اسیدلاکتیک در بدن و تولید انرژی بیشتر در افرادی که در روزهای پایانی ماه رمضان دچار خستگی می‌شوند، موثر است. با مصرف مکمل‌های حاوی آن می توانید از بروز خستگی پیشگیری کنید. .

علاوه بر ایجاد خستگی در روزهای پایانی، تغذیه نامناسب می‌تواند عوارض دیگری داشته باشد.

در ادامه به ذکر برخی از این موارد می‌پردازیم:

1-   چاقی و اضافه وزن: مصرف بیش از حد غذاهای پرکالری

2-   افزایش قند‌ و چربی‌های نامطلوب خون به‌ویژه (کلسترول تام، تری‌گلیسیرید، کلسترول بد(LDL)و اسید اوریک): مصرف بیش از حد شیرینی (زولبیا و بامیه) و غذاهایی مانند شیربرنج، شله زرد، حلیم و حلوا

  • عصاره چای سبز به چربی‌سوزی، کاهش کلسترول و قند‌خون کمک می‌کند. البته نوشیدن مقادیر زیاد چای سبز برای این منظور لازم است که امکان پذیر نمی‌باشد، ولی شما می‌توانید با استفاده از مکمل‌هایی که حاوی عصاره چای سبز در غلظت بالا هستند به این امر دست یابید.

3-   یبوست:کاهش مصرف مایعات، مصرف میوه و سبزی و به عبارتی کاهش دریافت فیبر غذایی

4-   احساس نفخ و سنگینی در دستگاه گوارش به دلیل پرخوری و بد خوری در وعده افطار و سحر

5-   ایجاد یا تشدید برخی از مشکلات گوارشی مانند ترش‌کردن، سوء هاضمه و نفخ و حتی گاهی در افرادی که   گرسنگی‌های طولانی‌مدت را تحمل می‌کنند، تشدید و ایجاد زخم‌های گوارشی: به دلیل رژیم غذایی نامناسب

  • مصرف مکمل‌های حاوی عصاره چای سبز و پربیوتیک ها(fos)  به سلامت سیستم گوارشی کمک شایانی     می‌کند.

6-   بی‌حوصلگی، خستگی و ضعف حافظه : به دلیل کاهش مصرف مواد‌قندی و افت قند‌خون در فاصله افطار تا سحر و در بسیاری از موارد به دلیل حذف وعده سحری

  • مصرف مکمل‌های حاوی دی متیل گلایسین، اسیدهای آمینه و ویتامین‌های گروه B در رفع این عوارض موثرند.

7-   کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها: کاهش دریافت مواد‌مغذی

  • دی متیل گلایسین موجب افزایش سطح ایمنی بدن می‌شود.
  • عصاره چای‌سبز نیز در تقویت سیستم ایمنی موثر است.

8-  سردرد و سر‌گیجه : حذف سحری وکاهش فشار و قند‌خون

9-  سنگ های مجاری ادراری : کاهش دریافت مایعات

10- کتواسیدوز : حذف وعده سحری و گرسنگی طولانی مدت که منجر به متابولیسم ناقص چربی‌های بدن و ایجاد علائمی چون : تشنگی، خشکی‌دهان، سرگیجه، ضعف اندام‌‌های انتهایی، تهوع، استفراغ و بی‌حالی می‌‌شود.

11-  تحلیل بافت عضلانی: کمبود دریافت منابع اصلی انرژی (کربوهیدرات و چربی) و استفاده از بافت عضلانی به عنوان منبع سوختی و در نتیجه تحلیل بافت عضلانی

  • استفاده از منابعی که حاوی تمامی اسیدهای آمینه مورد نیاز جهت سنتز پروتئین باشند مانند مکمل‌های حاوی اسیدهای آمینه

سخن آخر:

به منظور جلوگیری یا کاهش عوارض تغذیه نامناسب در ماه رمضان توصیه می‌شود با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این متن، ضمن استفاده از اثرات معنوی این ماه از سلامت جسم نیز برخوردار شوید.

اخبار

چرا خسته می‌شویم؟

خستگی در بدن به دو صورت تظاهر می‌یابد. خستگی حاد که به علت بروز بیماری‌های عفونی و یا انواع بیماری‌ها ایجاد می‌شود، شدید و پیشرونده بوده و به همین علت به راحتی توسط شخص شناسایی و رفع می‌شود. اما خستگی مزمن ممکن است به دلیل ناراحتی‌های فکری و روحی، پیروی از برنامه‌ غذایی نامناسب باشد. در هر شرایطی که سلول‌های عصبی نتوانند به میزان کافی انرژی و مواد مغذی دریافت کنند، نمی‌توانند وظایف خود را به خوبی انجام داده و سلامت سیستم عصبی دچار اختلال می‌شود. یکی از انواع این اختلالات، خستگی است.

وقتی بدون سحري روزه می‌گیریم

يك متخصص تغذيه با بيان اين كه روزه گرفتن بدون سحري موجب افت قند‌خون، كاهش كارايي، كاهش يادگيري و تمركز، احساس بي‌حوصلگي و خستگي مي‌شود، اظهار كرد: حذف هر وعده غذايي علاوه بر ايجاد پرخوري در وعده‌هاي بعدي به کاهش سوخت و ساز و چاقي منجر خواهد شد.

دكتر سيد علي كشاورز در گفت‌و‌گو با خبرنگار "شهر" در آستانه ماه مبارك رمضان افزود: بر اين اساس مصرف نكردن سحري موجب جمع‌شدن مواد زائد حاصل از سوخت چربي در بدن شده و احساس خستگي زياد را در نزديكي افطار براي فرد روزه‌دار رقم مي‌زند.

شکست کلسترول بد با مکمل چای سبز

مطالعات نشان می‌دهند که افراد دارای کلسترول نسبتاً بالا که از مکمل‌های حاوی عصاره چای سبز و سیاه برای دوازده هفته استفاده می‌کنند بطور متوسط ۱۶‌درصد کاهش کلسترول LDL خواهند داشت. البته شما نمی توانید با نوشیدن یک یا دو فنجان چای اضافه در روز به این هدف دست یابید.کلسترول LDL نوعی از کلسترول در خون است که باعث ایجاد پلاک‌های داخل شریانی می‌شود. عصاره چاي سبز، چسبندگي پلاكت‌هاي خوني را كاهش داده و از تشكيل لخته‌هاي خوني که عامل بروز سکته‌های قلبی هستند جلوگیری می‌کند. ترکیبات پلی فنولی  موجود در عصاره چای سبز، مانند آسپیرین از تجمع پلاکت‌های خونی جلوگیری می‌کند که این اثر، گردش خون را بهبود می‌بخشد. در مورد تأثير اين نوشيدني در کنترل فشار خون و سطح قند ‌خون نيز تاکنون تحقيقات زيادي انجام شده که همگي حاکي از اثرات مثبت چاي سبز در کنترل اين موارد است.

ویتامینB سلاحی بر ضد آلزایمر

دانشمندان دانشگاه آکسفورد، با مطالعه روی 168 نفر متوجه شدند، مصرف مقادیر بالای مکمل‌های حاوی ویتامین‌های گروه B به صورت روزانه، می‌تواند سرعت کوچک‌شدن مغز را تا 53 درصد کاهش دهد. این مکمل‌ها نه تنها می‌توانند روند پیشرفت بیماری آلزایمر را متوقف کنند، بلکه در بازگشت بیمار به شرایط عادی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد، دوزهای بالای این مکمل دارویی می‌توانند سرعت کوچک شدن مغز را که معمولا در بیماران آلزایمری اتفاق می‌افتد، کاهش دهند. کوچک شدن مغز به نوبه خود باعث از دست دادن حافظه و بروز بیماری‌های ذهنی می‌گردد.
تاثیر این ویتامین آن‌قدر زیاد است که دانشمندان معتقدند استفاده از آن می‌تواند روش‌های درمان بیماری آلزایمر را به طور کامل متحول کند.
کوچک شدن مغز معمولا یکی از نشانه‌های معمول افزایش سن است، اما این موضوع در میان افرادی که دچار آلزایمر یا دیگر بیماری‌های مشابه می‌شوند با سرعت بیش‌تری اتفاق می‌افتد.