موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی چاقی در کودکان

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

چاقی در کودکان


بزرگ مردان کوچک

بچه‌های تپلی، در فرهنگ ما همیشه دوست داشتنی بوده‌اند. همه ما با دیدن تصاویر این کودکان با صورتی گرد و لپ‌هایی که گویی دو عدد توپ پینگ‌پنگ داخل آن‌ها کار گذاشته‌اند، با بینی و لبی که در این صورت تقریبا گم شده است، روی صفحات مجلات، روزنامه‌ها و تابلوی برخی عکاسی‌ها احساساتی می‌شویم. مادران به‌ویژه مادران باردار با دیدن عکس آن‌ها آرزو می‌‌کنند که ای کاش چنین کودکی داشته باشند ولی آیا همه این کودکان از سلامت کامل برخوردارند و وضعیت تغذیه مناسبی دارند؟ کودکان چاق بر خلاف ظاهرکاملاً سالمشان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف هستند و همین مسئله رشد آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از دیگر عوارض چاقی کودکان کوتاهی قد و کاهش اعتماد به نفس به دلیل بلوغ زودرس یا کمبود دریافت ویتامین و مواد معدنی است. از آنجایی که رشد قدی یکی از فاکتورهای رشد مطلوب محسوب می‌شود، استفاده از مکمل‌هایی که این ترکیبات را تأمین کند، توصیه می‌شود.

در نتیجه گسترش زندگی شهرنشینی و ماشینی، کاهش تحرک، افزایش مصرف غذاهای فست فود و آماده و سایر تغییراتی که در طی سال‌های گذشته در کشورهای در حال توسعه و به‌ویژه ایران در زمینه‌های مختلف صورت گرفته، میزان شیوع چاقی در سنین کودکی افزایش یافته و از میانگین قدی کودکان کاسته شده است. کاهش قد یکی از خطراتی است که سلامتی کودکان چاق را تهدید می‌کند. طبق آمارها تعداد کودکان چاق از سال 1986 تا کنون دو برابر شده است.

عوامل مؤثر در افزایش چاقی کودکان

  1. زندگی در آپارتمان‌های کوچک مجال دویدن و بازی‌کردن را ازکودکان گرفته و منجر به کاهش تحرک آن‌ها شده است. کودکان بیشتر زمان خود را پای تلویزیون یا کامپیوتر می‌گذرانند از این‌رو یا خیلی کم‌اشتها و کم‌خوراک یا خیلی پرخور و چاق می‌شوند.
  2. مادران شاغل به دلیل وقت کمی که دارند به وضعیت تغذیه کودک خود توجه نمی‌کنند و در نتیجه بیشتر از غذاهای آماده و فست فود که دارای انرژی بالاتری هستند بر ای تغذیه کودک خود، استفاده می‌کنند.
  3. عدم یک برنامه غذایی سالم در خانواده و در دسترس‌بودن شیرینی و تنقلات فراوان و علاقه شدید به خوردن نوشیدنی‌های گازدار و پر‌کالری یکی دیگر از این عوامل می‌باشد.
  4. در تبلیغات تلویزیونی، صاحبان صنایع غذایی برای موفقیت بیشتر خود، حتی به قیمت به خطر‌ انداختن سلامت کودکان، تبلیغات خود را ابتدا، انتها و لا‌به‌لای برنامه‌های مورد علاقه کودکان جا می‌دهند. در واقع تبلیغات بخش عمده جذب کودکان برای مصرف تنقلات است.
  5. فقر مالی و عدم آگاهی مادران از نیازهای تغذیه‌ای کودکان موجب استفاده بیشتر از مواد نشاسته‌ای ارزان قیمت مانند نان به جای مواد گوشتی و استفاده بیشتر از چربی‌ها به منظور سیرکردن کودک می‌شود.
  6. حساسیت بیش از حد مادر روی وزن کودک بعد از شروع غذای کمکی منجر به عادت او به خوردن غذای بیشتر و اضافه وزن می‌شود.
  7. کودکان پس از رفتن به مدرسه تغذیه‌شان از کنترل مادر خارج شده و تصمیم‌گیری در مورد تغذیه را خود به عهده می‌گیرند.

عوارض چاقی کودکان


فشار، چربی ‌و قند خون بالاتر از حد نرمال در بزرگسالی همه ازعوارض چاقی در سنین کم و ادامه این مشکلات تا سنین بالاتر است. کاهش اعتماد به نفس و گوشه‌گیر شدن کودک از عواقب روانی است که می‌تواند جنبه‌های مختلف زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد. در کل می‌توان گفت کودکان چاق نسبت به سایر کودکان بیشتر دچار بیماری می‌شوند.

استفاده بیش از حد از غذاهای آماده و فرآوری شده، فست فودها (پیتزا، انواع اسنک و ...)، تنقلات مانند چیپس، پفک، انواع کیک و نوشیدنی‌ها که خالی از مواد‌مغذی و مملو از انرژی است منجر به کاهش میل کودک به خوردن غذاهای سالم، میوه‌ها و سبزی‌ها می‌شود. کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف به‌ویژه ویتامین‌A، زینک( روی) و کلسیم که برای دوران رشد مورد نیاز است، اثرات نامطلوبی دارد. کمبود روی، کاهش قدرت یادگیری، کاهش ضریب هوشی، افزایش ابتلا به بیماری‌ها، کاهش سرعت رشد وکوتاهی قد را به دنبال دارد. ویتامین A در بدن موجب حفظ سلامت چشم، رشد طبیعی استخوان، سلامت پوست و پیشگیری از بروز عفونت می‌شود. بنابراین کمبود آن موجب اختلالاتی در رشد کودکان می‌شود. کمبود کلسیم نیز در رشد استخوان‌ها تأثیر منفی دارد. در کودکان چاق به دلیل بلوغ زودرس رشد بافت استخوانی که معمولاً تا قبل از سن بلوغ بیشترین حد خود را دارد، متوقف می‌شود که سبب کوتاه‌شدن قد کودک نسبت به همسن‌و‌سالانش می‌شود.

از آنجایی که مادران نقش کلیدی در شکل‌گیری عادات غذایی سالم درکودکان دارند، می‌توانند ضمن تغییرات صحیح در برنامه غذایی او با استفاده از مکمل‌هایی که این کمبودها را پوشش می‌دهد به رشد قدی و سلامت او کمک کنند.

http://jn.nutrition.org

www.fao.org

اخبار

مادران شاغل فرزندان چاق‌تری دارند

در پژوهشی که توسط محققان دانشگاه واشنگتن و دانشگاه کورنل نیویورک انجام گرفت، علت چاقی مفرط کودکان به مادران شاغلی نسبت داده شد که به دلیل مشغله‌ی زیاد خود، کودکان‌شان را در برابر خواسته‌های غذایی آزاد می‌گذارند و یا این‌که زمان کافی برای انتخاب غذای مناسب برای کودکان‌شان اختصاص نمی‌دهند. مصرف غذاهای آماده و فست فود در این کودکان بیشتر بوده و کمتر از میوه و سبزی در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنند. به‌طور متوسط یک دوره‌ی پنج ماهه‌ی کاری هر مادر شاغل باعث می‌شود که کودکش 10 درصد بیشتر از حد نرمال چاق‌ شود.

http://news.health.com/2011

آیا می‌‌توان رشد قدی کودک را افزایش داد؟

با استفاده از یک رژیم‌غذایی غنی از ویتامین‌ها و مواد‌معدنی، حتی در کودکانی که پدر و مادر از نظر ژنتیکی قد متوسط یا کوتاهی دارند، می‌توان رشد قدی بیشتری ایجاد کرد. نکته‌‌ای که باید به آن توجه کرد این است که نقش تغذیه در رشد قد به قبل از دوران بلوغ باز می‌گردد. به محض آن که نوجوان بالغ شد، دیگر نمی‌‌توان با تغذیه به رشد قدی او کمک کرد. کلسیم، ویتامین A، روی از مواد مغذی هستند که در رشد قدی موثرند. با استفاده از مکمل‌های حاوی این ترکیبات می‌توانیم به رشد قدی کمک کنیم.

http://kidshealth.org

رابطه خوردن هله‌هوله‌ در کودکان و کاهش ضریب‌ هوشی

به گزارش خبرگزاری فرانسه در بررسی درازمدت 14000 نفر در غرب انگلستان، میانگین ضریب هوشی کودکانی که بیشترین میزان غذاهای فرآوری‌شده را مصرف می‌کردند، کمتر از سایرین بود. از والدین کودکان خواسته شده بود که نوع غذاها و نوشیدنی‌های مصرفی کودکان‌شان را مشخص کنند.

بر این اساس سه الگوی رژیم غذایی به دست آمد: کودکانی که مقدار زیادی غذاهای فرآوری‌شده مصرف می‌کردند، کودکانی که رژیم غذایی سنتی داشتند، و نهایتاً رژیم غذایی منطبق بر سلامت.

هنگامی که کودکان به هشت سال و نیمی می‌رسیدند، ضریب هوشی آنها با استفاده از یک ابزار استاندارد اندازه گیری می‌شد. علت کاهش ضریب هوشی، کمبود یا فقدان ویتامین‌ها و عناصری مانند روی است که برای رشد و نمو مغز در مرحله مهم ابتدای کودکی لازم است

http://www.parliament.uk

لثه‌هایی سالم‌تر با امگا 3

يك دندانپزشك كودك و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي از شايع‌ترين بيماري‌هاي لثه در كودكان را التهاب لثه ذكر كرد. التهاب لثه در كودكان در نتيجه بهداشت ضعيف دهان می‌باشد. دو ساعت پس از مسواك‌زدن با تجمع مواد موجود در بزاق و مواد غذايی، پلاك دندانی شروع به تشكيل شدن می‌كند. به تدريج باكتری‌ها به مجموعه اضافه شده و پس از چند ساعت لايه‌ای چسبنده روی دندان ایجاد می‌شود كه تنها با روش‌های مكانيكی(مسواك زدن و نخ کشیدن) از سطح دندان پاک می‌شود. عدم دقت و تكرر در برداشت پلاک دندانی بافت لثه را به طور مزمن با انواع باكتری‌ها هم جوار كرده و سرانجام به التهاب لثه منجر می‌شود. بررسی 9 هزار نفر بین سال های 1999 تا 2004 نشان داد کودکانی که بیشترین مقدار اسیدهای چرب از نوع امگا3 را استفاده می‌کردند، 20 درصد کمتر به عفونت لثه مبتلا می‌شدند. به عبارت دیگر دریافت روغن ماهی‌ حاوی امگا 3، درمان موثری برای جلوگیری از عفونت‌های لثه است.

http://www.reuters.com/article/2010