موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی جين‌سينگ و امگا3

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

جين‌سينگ و امگا3

از آب و خاك انرژي بگيريد

گاهي اوقات خوردن غذاهاي پرانرژي نه تنها باعث افزايش انرژي نمي‌شود، بلكه با ايجاد چاقي و اختلالات مختلف مي‌تواند از توان و انرژي نيز بكاهد. كاهش انرژي و احساس خستگي بيشتر عدم كفايت سيستم‌هاي متابوليكي بدن براي شكستن مواد انرژي‌زا و قرار دادن انرژي ذخيره شده اين مواد در اختيار بدن است. بنابراين ممكن است شما مبتلا به اضافه وزن يا چاقي باشيد ولي انرژي كافي نداشته باشيد. در اين ميان برخي تركيبات طبيعي مانند جين‌سينگ و روغن ماهي با اثر مضاعفي كه در كنار هم مي‌توانند بر بدن بگذارند روند توليد انرژي از مواد غذايي در بدن را افزايش مي‌دهند و بالا بردن آنزيم‌هاي دخيل در توليد انرژي، انرژي مضاعفي به شما مي‌بخشند و حالت رخوت و سستي را رفع مي‌كنند.

جين‌سينگ براي تن‌هاي خسته

قدمت استفاده دارويي از جين‌سينگ به بیش از چهارهزار سال می‌رسد. اين ماده ارزشمند قادر است بدن را تقویت کرده و آن را در برابر آسیب‌های ناشی از تغییرات احتمالی حین فعالیت‌های بدني محافظت کند.

ترکیبات فعال موجود در این گیاه با ارتقاء سطح خونرسانی به بافت‌های بدن به ویژه بافت عضلانی، شرایط انتقال بهتر مواد مغذی را به بافت‌های بدن فراهم می‌آورند. از این‌رو انجام عملکردهای بدنی به ویژه فعالیت‌های فیزیکی، با کفایت بهتری امکان‌پذیر شده و بروز خستگی به تعویق می‌افتد. همچنین این ترکیبات با بهبود روند گشاد شدن عروق ‌خونی، ضمن تأمین بهتر نیازهای بافتی، میزان فشار و بار وارده بر کلیه‌ها و قلب را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهند و از این طریق سلامتی آنها را ارتقاء می‌بخشند.

با ارتقاء خونرسانی به بافت عضلانی، اکسیژن بیشتری نیز به سلول‌های این بافت می‌رسد و سوخت و ساز ترکیبات انرژی‌زا بهتر انجام شود. با کاهش تولید اسیدلاکتیک به دلیل متابولسیم کامل کربوهیدرات‌ها و افزایش اکسیژن در بافت‌ها، خستگی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و بدن علاوه بر توانایی ادامه‌ فعالیت فیزیکی براي مدت طولاني‌تر، بسیار کارآمدتر نيز عمل خواهد کرد.

جینسنوساید موجود در جین‌سنگ ‌مي‌تواند با افزایش پاسخ‌دهی و حساسیت سلول‌ها نسبت به انسولین،‌ باعث بهبود متابولیسم کربوهیدرات‌ها و تأمین بهتر انرژی مورد نیاز برای عملکردهای سلولی و در نتیجه فعالیت‌های عضلانی شود. علاوه بر این، با افزایش پاسخ‌دهی سلول‌ها به انسولین به واسطه جینسنوساید، نقش عضله سازي انسولین با قابلیت بالاتری انجام می‌شود.

چربی دوست داشتنی


امگا3 از مهمترین اسیدهای چرب برای تسریع خون‌رسانی به بافت‌های مختلف است و مي‌تواند انتقال مواد مغذی را به سلول‌ها افزايش داده و خروج اسید‌لاکتیک و هموسیستئین را از آنها تسریع می‌کند. رسیدن بهتر مواد مغذی به سلول‌ها و خروج مواد زائد باعث کاهش خستگی می‌شود. از آنجا که امگا3 در ساختار پوشش سلول‌های عصبی به‌کار‌می‌رود، در ارتقای سلامتی سیستم عصبی مؤثر است. امگا-3 به‌عنوان تثبیت‌کننده خلق و خوی شاد شناخته‌ شده و خاصیت ضد افسردگی دارد. به طوري‌كه ثابت شده است در افراد افسرده مقدار امگا3 کاهش می‌یابد.

نظرات  

 
-1 # امگا 3+جین سینگ+جینکوگواسماعیل ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۵
من مدتی است سه ترکیب امگا 3+جین سینگ +عصاره گیاه جینکگو را مصرف میکنم، شاید باوارتان نشود ولی هربار که این سه ماده را توام مصرف میکنم، بسرعت احساس آرامش و از بین رفتن احساس خستگی بهم دست میدهد و در تمام روز سرحال و شاداب هستم. بنظرم ترکیب این سه ماده سبب افزایش خون رسانی و سطح اکسیژن مغز و بافت های مختلف بدن میشوند. من صبح یک کپسول امگا3+ یک کپسول ترکیبی حاوی جین سینگ و جینکگو را مصرف میکنم و ظهر هم همراه نهار بهمین شیوه. فوق العاده است فقط کافی است این سه ترکیب طبیعی را امتحان کنید. اگر بنابه دلایلی شب خوابتان نرود و در روز احساس خستگی کنید کافی است این دستورالعمل طبیعی را بکارگیرد، تا حد بسیار زیادی تواناییهای شما افزایش خواهد یافت.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # امگا 3+جین سینگ+جینکگواسماعیل ۰۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
با سلام لطفا در اظهار نظریکه که قبلا بنده به اسم اسماعیل به خدمتتان ارسال کردم ، گیاه جینکگو را حذف کنید، چون برای کسانیکه مشکل شنوایی ندارند ممکن است مصرف همزمان گیاه جنکگو و امگا3 به علت تغییر در گردش خون ناحیه حلزونی شکل گوش، سبب کاهش شنوایی گوش سمت چپ و گوش درد شود. بنابراین توصیه میشود که صرفا یک کپسول جین سینگ و یک کپسول امگا3 صبحانه و نهار مصرف شود. نظر به اهمیت مساله خواهشمند است دست اندرکاران سایت با توجه به تجربه شخصی بنده بعداز پنج هفته مصرف همزمان این سه محصول، نظر قبلی را با ذکر هشدار اخیر تصحیح نمایید.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول