موقعیت شما: مقالات داخلی و عمومی پروبیوتیک ها به بلوغ سیستم ایمنی بدن کمک می کند

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

پروبیوتیک ها به بلوغ سیستم ایمنی بدن کمک می کند

متخصص بیوتکنولوژی گفت: پروبیوتیک ها به محض تولد نوزاد به روده وارد می شوند و به بلوغ سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.

دکتر کیانوش خسروی دارانی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود : طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که مصرف آنها به میزان کافی سبب اثرات سلامت بخش در مصرف کننده می شود.وی ادامه داد: بدن موجودات تازه متولد شده فاقد هر گونه میکروارگانیسم است و به تدریج طی رشد ، انواع میکروارگانیسم ها در بدن ساکن می شوند و میکروفلور طبیعی بدن را تشکیل می دهند. خسروی دارانی خاطر نشان کرد : میکروفلور طبیعی نقش بسیار مهمی در تامین و حفظ سلامت ایفا می کند .هر گونه آسیب به میکروفلور مانع هضم و جذب مناسب مواد غذایی می شود .
وی اظهارداشت : از سوی دیگر آسیب فلور طبیعی سبب کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری های عفونی و همچنین احتمال ابتلا به انواع سرطان ها و افزایش روند پیری می شود.
وی با بیان اینکه پروبیوتیک ها در پیشگیری و درمان بیماری های اگزمای پوستی نیز موثر هستند گفت: تکامل سیستم ایمنی در بسیاری از نوزادان به دلیل عدم دریافت پروبیوتیک ها کاهش می یابد که خود ناشی از تغذیه نوزادان با شیشه است.
دکتر خسروی دارانی افزود: شیر مادر حاوی پروبیوتیکهاست و استفاده ازشیر خشک موجب می شود که وجود پروبیوتیک ها در بدن این نوزادان کم شود .
به گفته وی پژوهش ها نشان می دهد که با مصرف پُروبیوتیک ها و ِپربیوتیک ها می توان در افراد مستعد از ابتلا به اگزمای پوستی (آتوپیک) جلوگیری کرد .
متخصص بیوتکنولوژی گفت: پروبیوتیک ها در درمان درماتیت آتوپیک (شایع ترین بیماری پوستی ) و همچنین نقش موثر پُروبیوتیک ها در کنترل واکنش های ایمنی در بدن وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: بیماری آسم ممکن است توسط پُروبیوتیک ها درمان و پیشگیری شود. نتایج یک مطالعه تحقیقاتی امکان پیشگیری پُروبیوتیک ها از آلرژی غذایی را نشان می دهد.

ایرنا

معرفی دیلی پلاس  تنها مولتی ویتامین های حاوی  ِپربیوتیک