موقعیت شما: مقالات پوست،مو ،زیبایی جراحی بینی رتبه اول را بین عمل های زیبایی در ایران دارد

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

جراحی بینی رتبه اول را بین عمل های زیبایی در ایران دارد

رییس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران گفت: جراحی بینی در ایران رتبه اول را در میان سایر جراحی های زیبایی صورت به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا،‌ محسن نراقی روز چهارشنبه در حاشیه سومین سمپوزیوم بین المللی روش های پیشرفته راینوپلاستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انجام جراحی هایی که به منظور زیباسازی بینی در ایران صورت می گیرد،‌ از نظر جسمی،‌ روانی، اقتصادی و اجتماعی هزینه های زیادی را بر مردم و جامعه تحمیل می کند.
وی با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان جراحی های بینی در دست نیست‌ گفت : اگر بتوان در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد که فقط افرادی که به این گونه عمل های جراحی نیاز دارند مراجعه کنند، خدمت بزرگی به مردم و کشور انجام شده است.
رییس سومین سمپوزیوم بین المللی روش های پیشرفته در راینوپلاستی با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این سمپوزیوم کاهش عوارض جراحی های زیبایی در کشور است افزود: در سال های اخیر تاحدودی اطلاعات مردم در زمینه عدم انجام جراحی های بی مورد افزایش یافته است ولی کافی نیست چراکه آمار جراحی های بینی در کشور ما همچنان بالاست.
نراقی با بیان اینکه بر اساس مطالعه ای که انجمن راینوپلاستی ایران با همکاری دانشگاه آمریکایی جان هاپکینز انجام داده است میزان جراحی های بینی در کشور ما در مقایسه با آمریکا در گروه جمعیتی یکسان 7 برابر است.
وی افزود: همچنین جراحی هایی که برای پروتزهای صورت در ایران صورت می گیرد، 2 برابر بیشتر از جراحی های صورت گرفته در این حوزه در آمریکا برآورد شده است.
رییس انجمن راینوپلاستی ایران به اقدامات زیبایی که به صورت جراحی و یا غیر جراحی در کشور انجام می شود، اشاره کرد و گفت: بوتاکس (فلج کردن عضلات صورت برای رفع خطوط ابرو و چروک ها) در صدر اقدامات زیبایی غیرجراحی و پس از آن فیلر (استفاده از پرکننده ها در اندام صورت برای رفع چروک ها) در رتبه دوم در کشور ما قرار دارد.
نراقی با بیان اینکه در بسیاری موارد بر اثر استفاده از مواد نا مرغوب و یا نحوه ناصحیح افراد با مشکلاتی پس از انجام بوتاکس یا فیلر مواجه شده اند، تاکید کرد: انجام این گونه اقدامات غیرجراحی زیبایی برای اندام صورت نیز، باید زیرنظر متخصصین مجرب صورت بگیرد چراکه انجام ناصحیح آن عواقب زیادی می تواند برای افراد داشته باشد.
رییس سمپوزیوم روش های پیشرفته راینوپلاستی گفت: یکی از موضوعاتی که در این سمپوزیوم به آن پرداخته خواهد شد،‌ موضوع ترمیم و بازسازی بینی است.
وی توضیح داد: بینی هایی که در اثر تومور، آتش سوزی،‌ حوادث و تصادفات رانندگی دچار آسیب می شوند، در حوزه ترمیمی بینی قرار می گیرند.
نراقی با بیان اینکه مشکلات این دسته از افرادی که دچار حادثه شده اند،‌ با یک بار جراحی برطرف نمی شود و در بسیاری از موارد چندین جراحی برای آنها لازم است،‌ گفت: در کشور ما بیشتر جراحی های ترمیمی پس از انجام جراحی های بینی صورت می گیرد که بر اثر ابتلای افراد به مشکلات تنفسی و یا ایجاد ظاهری نامناسب انجام می شود.
وی اظهار داشت: بهتر است افراد پیش از اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کمی تامل و با افراد متخصص مشورت کنند چراکه حدود 50 درصد این دسته از افراد پس از مشورت و شنیدن دلایل قانع کننده از انجام این جراحی منصرف می شوند.
به گفته نراقی، با توجه به حساسیت موضوع آمار بالای انجام جراحی های زیبایی بینی در ایران، سرشناس ترین چهره های جهانی از سراسر دنیا به ویژه آمریکا و کانادا همچون رییس سابق انجمن جراحی آمریکا و رییس انجمن جراحی صورت آمریکا به سومین سمپوزیوم بین المللی روش های پیشرفته در راینوپلاستی دعوت شده اند.
این سمپوزیوم از 22 تا 24 آذرماه در مرکز همایش های بیمارستان میلاد با حضور متخصصان راینوپلاستی ایران،‌ آمریکا و کانادا برگزار می شود.
برگزاری کارگاه روش های غیرجراحی جوان سازی یکی از برنامه های جنبی این سمپوزیوم عنوان شده است.


معرفی محصول مناسب پوست