موقعیت شما: مقالات استخوان و مفاصل زانو درد اداری

ویتاویترین

 

 

نامه الکترونیک چاپ PDF

زانو درد اداری

نتایج یک تحقیق در بریتانیا نشان می‌دهد که افزایش استفاده از اینترنت و مشاغلی که نیاز به نشستن پشت میز دارد، به عنوان عواملی برای رشد بیماری‌ها و دردهای مفصلی چون " زانو درد اداری" درنظر گرفته شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دریافتند که بیش از یک چهارم کارمندان در بریتانیا از دردهای وحشتناک مفصل‌های زانویی رنج می‌برند و پزشکان این دردها را به چاقی و یا انجام کارهای پشت میزی درمیان تمام اقشار سنی نسبت می‌دهند.

افرادی که بالای 55 سال هستند درمیان بیشترین قربانیان بیماری "زانو درد اداری" قرار می‌گیرند به طوری که از هر 10 نفر یک نفر اظهار می‌دارد که به این درد مداوم مبتلا است.

حدود یک چهارم از 1600 کارمند 16 تا 65 ساله‌ای که در این تحقیق شرکت کردند اظهار داشته‌اند که بیش از دوسال است که با این درد زندگی می‌کنند.

سامی مارگو، سخنگوی انجمن فیزیوتراپی اظهار داشت که افزایش استفاده از اینترنت و مشاغلی که انجام آنها نیازمند نشستن ساعات طولانی پشت میز است را می‌توان عاملی برای افزایش پدیده "زانو درد اداری" دانست.

وی افزود: درحال حاضر ما شاهد افزایش چشمگیر افرادی هستیم که به این نوع درد زانو مبتلا هستند و قسمت اعظم آن به علت سبک زندگی بی حرکت و نشستن طولانی مرتبط می‌شود که درحال حاضر بسیاری از مردم دنیا آن را دنبال می‌کنند.

مارگو یادآور شد: این درد بیشتر افرادی را مبتلا می‌کند که دارای مشاغل پشت میزی هستند که برخی از آنها طی 10 یا 20 سال شغل خود را با همین شرایط ادامه داده‌اند. من بیش از 25 سال است که به عنوان یک فیزیوتراپ کار می‌کنم و در این دوره زمانی ما با پیشرفت اینترنت و در نتیجه افزایش استفاده از آن در ساعات طولانی رو به رو شده‌ایم که خود می‌تواند یک عامل مهم و موثر باشد.

رونان بانیم، پزشک جراح استخوان نیز در این رابطه اظهار داشت که جراحان این روزها زانوهایی را مشاهده می‌کنند که دقیقا می‌توان گفت به واسطه اضافه وزن خرد شده‌اند.

وی هشدار دارد اگر سطح چاقی ادامه پیدا کند، تعداد افرادی که نیازمند عمل جراحی تعویض زانو خواهند بود به شدت چشمگیر می‌شود.

دکتر سارا دانسی، مدیر پزشکی در مرکز بهداشت نافیلد اظهار داشت: برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به درد زانو، افرادی که فعال‌تر هستند باید به انجام فعالیت‌های ورزشی سبک چون گرم کردن بپردازند و از لباس‌هایی استفاده کنند که هنگام وزرش از مفصل حفاظت می‌کند.


معرفی محصول مناسب مفاصل